مصاحبه امیر جباری با سایت بدمینتون آسیا
جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶
0 نظر
128 بازدید

آقای امیر جباری بازیکن ارزنده و با اخلاق کشورمان در مصاحبه با سایت بدمینتون آسیا گفت :

اگرچه بدمينتون جز رشته هاي برتر در كشورش به حساب نمايد اما اين ورزش دوست داشتني توپي امير جباري جوان  را كه اميد وار كننده ترين بدمينتون باز ايران به شمار مي آيد  را به خودش جذب كرده .

امير جباري خوش صحبت با ظاهري خوب خودش رو بالا كشيده تا براي رسوندن بدمينتون به درجه اي بالا بتواند با فوتبال و واليبال و كشتي كه رشته هاي اول و دوم و سوم  در كشورش به حساب مي آيند رقابت كند.

انتخاب بدمينتون براي امير بعد از امتحان كردن رشته هايي مانند فوتبال ، واليبال ، پينگ پنگ و تنيس راحت نبود اما كشتي در اين ليست نيست از اونجايي كه او علاقه اي به درگيري با ديگرانسان ها نداشت.
 
درنهایت امير هدفش را در بدمينتون پيدا كرد و قهرماني رده هاي سني زير ١٥ سال ، زير ١٧ سال ، زير ١٩ سال را به دست آورد و همچنین در مسابقات بزرگسالان ايران سوم شد .

جرقه اي زده شد با يك پتانسيل بزرگ طوري كه امير ميخواهد راه كاوه مهرابي معروف ترين بدمينتون باز ايراني كه در المپيك ٢٠٠٨ پكن شركت كرده است را دنبال  كند.

امير بخاطر علاقه زيادش به بدمينتون از بدمينتون آسيا تشكر مي كند .
امير گفت : انتخاب شدن در پروژه  اميد هاي المپيك آسيا زير نظر بدمينتون آسيا در سال ٢٠١٤ يك مرحله براي پيشرفت و رسيدن به بازي در مسابقات بزرگتر بود .

امير كه سال پيش در مسابقات جوانان جهان در اسپانيا حضور داشت و عملكرد خوبي را با رسيدن به دور چهارم در مسابقات داشت گفت :
ممنون از بدمينتون آسيا براي نزديك كردن من  به اهدافم كه با يك نقش كليدي باعث پيشرفت من و ديگر بدمينتونيست هاي عضو پروژه به وسيله اردو ها و امكاناتي كه در اختيارمان گذاشته، شده است و ثريا اقايي بدمينتون باز ديگر ايراني كه در مسابقات قهرمانی آسیا حضور داشت نيز جزيي از اين پروژه مي باشد .

در مسابقات آسيايي سال ٢٠١٧ كه در وهان چين برگزار گردید ، امير با يك برد و يك باخت در گروه A مسابقات نتوانست سهميه حضور در جدول اصلي را كسب كند .
امير ،  جاسپار يو وون از كشور برونيي را با نتيجه ٢١-١٣ و ٢١-١٥ شكست داد اما بازي را به كنتا نيشيموتو از ژاپن با نتيجه ٢١-١٥ و ٢١-١٠ واگذار كرد تا سهميه به بازيكن ژاپني داده شود .

اين بدمينتون باز ايراني در ليگ  برتر ايران با تيم دانشگاه آزاد قهرمان شد ، اگرچه در ايران ٣ درجه مختلف مسابقات ليگ وجود دارد .

امير اضافه كرد : وقت كافي دارم و به دنبال راهيابي به المپيك ٢٠٢٠ توكيو هستم ، بدمينتون دوست داشتني است و با من زندگي خواهد كرد .

فدراسیون بدمینتون
بدمینتون
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر
 
  • علم تمرین
  • روانشناسی ورزشی

علم تمرین

روانشناسی ورزشی

تغذیه ورزشی

تعداد بازدید کنندگان امروز : 131 نفر
کل بازدید امروز : 133
تعداد بازدید کنندگان دیروز : 159 نفر
کل بازدید دیروز : 160
تعداد بازدید کنندگان این ماه : 290 نفر
کل بازدید این ماه : 293