رئيس فدراسيون بدمينتون: کارايي مربيان ايراني بالاتر از خارجي است
چهارشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۴
0 نظر
376 بازدید

رئیس فدراسیون بدمینتون گفت: توانمندی مربیان داخلی در این رشته ورزشی خیلی بهتر از مربیان خارجی است.
محمدرضا پوریا در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: فدراسیون بدمینتون با توجه به برنامه ریزی هایی که داشته از نظر مالی مشکلی ندارد و ما با جذب اسپانسر و کمک های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک توانسته ایم برنامه های خود را خیلی خوب پیش ببریم و در ادامه هم تلاش خواهیم کرد تا در جهت بهبود موقعیت این رشته در تمامی بخش ها حرکت کنیم.

وی با اشاره به اینکه ماه گذشته مسابقات قهرمانی آسیا در چین در رده سنی بزرگسالان برگزار شد گفت: در مجموع این مسابقات برای ملی پوشان ما با توجه به نتایجی که کسب کردند قابل قبول بود.
پوریا ادامه داد: این بازی ها در سطح بسیار سنگینی برگزار شد و رنکینگ ها بسیار پیشرفت کرد به طوری که فرزین خانجانی در رده بزرگسالان در رنک 149 ، سروش اسکندری در رنک 290 ، ثریا آقایی در رنک 141 و نگین

امیدی پور هم به رنک 186 دست یافتند.

رئیس فدراسیون بابیان اینکه دلیل اصلی تمامی این موفقیت ها به حضور ملی پوشان ما در کمپ های بین المللی مربوط می شود گفت:این کمپ ها را کنفدراسیون آسیا طراحی کرده است و هزینه حضور ورزشکاران را

در این رشته پرداخت می کند.

وی افزود: فدراسیون از این موقعیت بیشترین استفاده و بهره برداری را داشته و بازیکنان نوجوان و جوان خود را در سه دوره دو ماهه به مالزی فرستاده است تا در این کمپ ها به کسب تجربه بپردازند.
پوریا گفت: حضور در این کمپ ها نتایج مؤثر بسیاری به دنبال داشت و باعث شد که رنک بازیکنان ما در رده جوانان به طور قابل ملاحظه ای بهبود یابد.

رئیس فدراسیون بدمینتون تأکید کرد: نگاه مثبتی به فعالیت حرفه ای مربیان داخلی دارم و معتقدم که مربیان ایرانی عملکردی موفقتری نسبت به مربیان خارجی دارند.

وی با اشاره به اینکه مربیان خارجی بسیاری در سه سال گذشته داشتیم افزود: آنها از کشورهای آسیای شرقی، مالزی، چین و اندونزی به ایران آمدند تا در تیم های ملی فعالیت کنند ولی کارایی آنها خوب نبود.
پوریا در رابطه با بحث استعداد یابی نیز گفت: وضعیت فدراسیون بدمینتون با توجه به برنامه چهار ساله اخیر که در بخش جوانان و نوجوانان داشتیم عملکردی بسیار خوب بود که نتیجه آن به بهبود رنکینگ بازیکنان انجامید.
رئیس فدراسیون بدمینتون با بیان اینکه فدراسیون توجه ویژه ای به بحث استعدادیابی در سراسر کشور دارد افزود: پایگاه های استعدادیابی بسیاری در شهرستان ها راه اندازی شد و نتایج خوبی کسب کردند که این

موضوع نمایانگر استعدادیابی خوبی است که صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه بحث همگانی این رشته از اهمیت ویژه ای برایمان برخوردار است گفت: وزارت ورزش و جوانان فدراسیون، بدمینتون را جزو 5 فدراسیونی که در همگانی فعالیت قابل توجهی داشته است قرار داد که در چارچوب برنامه های مربوط به همگانی شدن این رشته ورزشی، فدراسیون تمام وسایل مورد نیاز را به طور رایگان در اختیار هیئت ها قرار داد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر
 
  • علم تمرین
  • روانشناسی ورزشی

علم تمرین

روانشناسی ورزشی

تغذیه ورزشی

تعداد بازدید کنندگان امروز : 114 نفر
کل بازدید امروز : 116
تعداد بازدید کنندگان دیروز : 159 نفر
کل بازدید دیروز : 160
تعداد بازدید کنندگان این ماه : 273 نفر
کل بازدید این ماه : 276